Choroby z brudu brudna pościel
   03/10/2021 09:09:16    0 Comments
Choroby z brudu brudna pościel

Jakie są choroby od brudnej pościeli. Dlaczego warto wymieniać pościel.

Niezastosowanie się do zaleceń wymiany pościeli przynajmniej raz w miesiącu, może powodowa poważne skutki zdrowotne. Możemy w ten sposób przyczynić się do powstania astmy, egzemy i kataru. Dziecięcy alergolodzy ostrzegają,że brudna pościel może zaostrzać istniejące juz problemy zdrowotne. Wymiana prześcieradła nie jest tylko sposobem na odświeżenie sypialni. Badania wykonane na ponad 2000 osób wykazały, że ponad połowa Brytyjczyków śpi w brudnej pościeli.
Z naszych ciał na pościeli pozostaje miliony komórek skóry każdego dnia. Poza skórą nasze ciała na pościeli pozostawiają również płyny, oleje i pot wydzielane przez nas podczas nocnego snu. Na myśl i tym robi się nam nieprzyjemnie, jednak dla roztoczy to raj.
Odchody tych mikroskopijnych stworzeń jakimi są roztocza pozostają na naszej pościeli. Wdychamy je nieświadomie a ona przyczyniają się do rozwoju astmy czy nieżytu nosa, pogarszają też stan naszej cery.
Badania wykazały,że tylko w dwóch z pięciu domów dokonuje się wymiany pościeli raz w tygodniu. Następnie 36 procent z nas wykonuje tę czynność co dwa tygodnie, a 17 procent przyznało się do wymiany raz w miesiącu lub rzadziej.Tymczasem 6 procent ludzi zmienia pościel raz w tygodniu, jeden procent przyznał,że zmienił ją tylko raz w roku, natomiast 3 procent nie miał pojęcia. W badaniach okazało się, że to kobiety z obu płci dbają w znaczącym stopniu o ten aspekt.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku