Co to jest flanela
   03/10/2021 09:10:11    0 Comments
Co to jest flanela

Pościel flanelowa jak prać i co to flanela

Gdy szukasz tkaniny która zaprojektowana jest po to, aby było ci ciepło i przyjemnie, jednym z popularnych wyborów jest flanela. Jest to wszechstronny materiał, który może być zastosowany w projektowaniu od koszulek po zimowe prześcieradła.
Flanela wykonana jest za pomocą splotów płóciennych lub diagonalnych. Charakteryzuje się zaznaczonymi liniami ukośnymi wytwarzanymi przez przeplatanie dwóch nitek osnowy w nieprzemiennych rzędach. Splot może być luźny lub ciasny.
Flanela może być wytworzona przy zastosowaniu szeregu materiałów. Zazwyczaj w postaci mieszanki. Producenci używają bawełny, wełny lub mieszanek syntetycznych. Większość mieszanek zawiera włókna syntetyczne, gdyż zmniejszają rozciąganie, kurczenie i wypaczanie się materiału.
Istnieje kilka rodzajów flaneli. Różni je splot i stopień drapania.
Jednym z popularniejszych zastosowań flaneli jest w produkcji zimowej pościeli i kocy. Jest również używana w szyciu piżam, koszulek i koszul w kratę.
Jak prać flanelę?
W pralce należy ustawic program prania w ciepłej temp. wody, zarówno prania jak i płukania.
Dodajemy odpowiednia ilość łagodnego detergentu. Nie należy stosować dodatków wybielających. Nawet tradycyjny detergent może powodować z czasem blaknięcie.
Cykl prania należy wybrać do pościeli lub delikatnych tkanin.
Dobrze jest zastosować płyn do płukania by flanela była delikatniejsza.
Można ją suszyć w suszarce, lecz postaraj się wybierać niską temperaturę.
Dobrym sposobem jest wyjęcie jej z suszarki zanim doschnie do konca by zagniecenia łatwiej się wygładziły.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku