Dlaczego pies drapie pościel ?
   03/19/2021 09:46:59    0 Comments
Dlaczego pies drapie pościel ?

Posiadanie w domu zwierzaka to nie tylko przyjemności, ale też szereg obowiązków i spora odpowiedzialność. Często powoduje to szereg komplikacji, które utrudniają nasze życie, a nawet przyczyniają się do problemów.

Jednym z nich jest, chociażby drapanie pościeli.

Warto zatem znaleźć skuteczne rozwiązanie tego problemu, lecz najpierw wskazane jest znaleźć przyczyny tego stanu rzeczy. Drapane przez psa pościeli czy też dywanu wynika z natury psa, który kopal doły w ziemi.
Traktowane to może być jako zabawa, a czasem doły były kopane, aby ukryć się przed drapieżnikiem. Do tego na wolności doły służyły za bezpieczne legowisko, gdzie można było również ukryć przed chłodem czy upałem. Stąd też pewnego rodzaju przełożenie ma to na zachowania udomowionego psa. Krzycząc na niego lub karcąc go, możemy wywołać u niego lęk lub też traktuje on to jako dobrą zabawę. Zatem wskazane jest przyjrzeć się uważnie zachowaniu psa i przeanalizować przyczynę tego stanu rzeczy.
Lubimy zwierzęta i większość z nas pracujących w sklepie ma koty i psy a rozmawiając na ten temat okazało się, że suczka spaniela kopała w pościeli kiedy była rozbawiona i jej instynkt wtedy podpowiadał, żeby poszukać gryzoni i jak widziała małe dziurki które powstawały ze specyficznego ułożenia pościeli sugerowały, że coś tam się może ukrywać i trzeba sprawdzić, natomiast były tez głosy, że często pościel może przypominać po prostu plac zabaw, to tak jakbyśmy psa wrzucili do piaskownicy, dużo zapachów i miejsca do sprawdzenia co tam jeszcze jest.

Czasem jedynym rozsądnym rozwiązaniem zostaje składanie i chowanie pościeli i wyjmowanie tylko na noc do snu, to tak jak z butami część psów zawsze będzie je gryzła nawet jak będzie miała inne gryzaki i będzie wiedzieć, że to jest niedobre i będzie kara, trzeba wtedy najbezpieczniej zapobiegać i podchodzić do sprawy proaktywnie.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku