Dlaczego pies liże pościel ?
   03/19/2021 09:45:02    0 Comments
Dlaczego pies liże pościel ?

Sporo osób ma w swoim domu czworonoga. Bez względu na jego wielkość chcemy, aby posiadał on swoje własne legowisko. Tym samym rozglądamy się w różnych miejscach za idealnym rozwiązaniem, które przypadnie do gustu naszemu czworonogowi.
Sprawia to, że oglądamy w sieci dostępne opcje czy też zasięgamy języka na różnych forach tematycznych. Kojec musi być wytrzymały i pasować do wystroju danego wnętrza. Płacimy w końcu za to cudo niemało pieniędzy.
I tu czasami pojawia się problem, gdyż pies powącha go, a i tak położy się w naszej pościeli. Jest to dla nas bardzo szokujące i zaskakujące, bo przecież wybraliśmy coś dla niego ale nie zostało zaakceptowane. Warto więc pochylić się nad tym zagadnieniem i dowiedzieć czegoś o przyczynach tego stanu rzeczy.

Z jakich to bowiem względów zwierzę nie chce spać w wygodnym legowisku, a w naszym łóżku?

Przyczyn jest z reguły kilka, a najczęściej zwierze czuje się samotne, bywa mu zimo, poszukuje bardziej komfortowych warunków albo po prostu jest mocno do nas przywiązany i liże miejsce, w którym my śpimy. Jest też jeszcze jedna ważna sprawa - może brakowac mu witamin i minerałów które my wydalamy z potem. Warto zatem baczniej obserwować pupila, aby wskazać tą najbliższą prawdy przyczynę.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku