Dlaczego pościel może brzydko pachnieć
   03/19/2021 09:40:07    0 Comments
Dlaczego pościel może brzydko pachnieć

W zasadzie każdy lubi po trudach dnia codziennego ułożyć się do snu lub przynajmniej dłuższą chwilę odpocząć. Warto dodać, że świeża pościel to nie tylko kwestia estetyki, ale również i wpływ na nasze zdrowie. Tym samym wskazane jest poddawanie pościeli regularnemu praniu i wietrzeniu co sprawi, że nie będzie ona brzydko pachnąć.
Trzeba bowiem wiedzieć, ze w czasie snu pocimy się do tego, zalęgają się w niej roztocza, to wywołuje niemiły zapach. Warto zatem już na wstępie podejść do wyboru pościeli. Najlepiej będzie, kiedy zdecydujemy się na pościel wykonaną z czystej 100% bawełny lub bawełny ze splotem satynowym czyli bawełnę satynową. Te naturalne materiały pozwalają na nieustanne oddychanie skóry, a zatem znacznie mniej się pocimy. Pościel należy zmieniać minimum raz na 7-14 dni i wskazane jest prać ją w temperaturze 40-60°C. W ten sposób momentalnie pozbędziemy się kurzu, brudu i niemiłego zapachu. Do tego jest to również gwarant eliminacji roztoczy i bakterii.
Zaleca się przed wrzuceniem do pralki pościel dać na lewą stronę, a potem zdecydowanie wytrzepać ja. Później analogicznie postępujemy, odwracając ja ponownie na prawą stronę.

Inaczej sprawa ma się jeśli pościel a nie poszwa na kołdrę brzydko pachnie, wtedy należy najlepiej zanieśc ją do pralni chemicznej w zależności od tego czy kołdra jest z puchu, półpuchu czy wypełniona silikonem inaczej wygląda panie takiej pościeli, jeśli natomiast chcemy uprać kołdrę w domu należy wziąść pod uwagę czas schnięcia jej a czasem jeśli jest to gruba kołdra i nie jest to lato kiedy można wysiesić ją na dworzu schnie i 2-3 dni

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku