Gdzie i jaką pościel kupić
   05/31/2022 11:32:04    0 Comments
Gdzie i jaką pościel kupić

Jaką pościel kupić - poniżej wybór po tkaninach:


- skład mikrowłókno - Zaczynamy od towaru który wbił się na nasz rynek i chyba teraz sprzedaje się go najwięcej. Piszemy o mikrowłóknie na początku, bo są one tanie. Pościel z mikrowłókna można kupić już za 20zł. Natomiast co najważniejsze to pościele dokładnie tak do jakości jak i do ceny. Jest to tkanina która rewelacyjnie wchłania wodę, większość osób co sprząta wie, że należy kupić ściereczki z mikrofibry - to również inna nazwa mikrowłókna do sprzątania. Kiedyś nie było pościeli z mikrowłókien i w niektórych krajach zupełnie sie nie przyjeły u nas jednak często cena ma ogromne znaczenie.
Na wikipedii pisze, że to tkanina o bardzo niskiej gęstości stąd nazwa mikro-włókna szkoda tylko, że nie dopisali że przez tą właśnie cechę często jest to pościel do pierwszego prania. Natomiast można też kupić pościel z mikrowłókna droższą o dużej gramaturze czyli grubości, taka pościel będzie milsza w dotyku niż bawełna czy satyna bawełniana a zarazem delikatniejsza. Wzory sa na nich piękne a taka pościel będzie połączeniem niższej ceny niż bawełniana do jakości i takie też polecamy osobom które wolą częściej kupować nowe wzory pościeli.

- skład bawełna - jeśli nie wiemy co najlepiej kupić to często bawełna jest najlepszym rozwiązaniem. Pościele bawełniane sprawdzają się zawsze. Bawełnę można używać przy szyciu wszelkich wzorów. Łatwo się barwi bawełnę, jest też łatwiejsza w pielęgnacji, zdecydowanie twardsza niż mikrowłókno i jest materiałem oddychającym. Jeśli kupujemy pościel dla dzieci POWINNY być ze 100% bawełny szczególnie dla noworodków. Zawsze będziemy polecać pościele ze 100% bawełny bo są po prostu pewnym wybórem ale za to najdroższym.

- skład satyna bawełniana - jest to dokładnie ta sama bawełna ale ze splotem satynowym, różnica jest duża i wyczuwalna w dotyku. Uważam, że powinno się pisać skład bawełna splot satyna wtedy bardziej wiadomo o co chodzi. Sama satyna jest śliska natomiast takie połączenie powoduje, że pościel delikatnie się błyszczy ale pościel nie jest śliska. Jest to najlepsze połączenie dla kogoś kto lubi pościel, która ma wszsytkie cechy pościeli satynowej ale się nie przykleja do ciała oraz jest grubsza i przepuszcza powietrze. Zdecydowanie też trudniej ją zaciągnąć w szczególności do pościeli z satyny co tyczy się kogoś, kto ma koty jest to naszym zdaniem najlepszy wybór ponieważ te pościele będą najdłużej bez zaciągnięć ze wszystkich wymienianych

-skład flanela - jest to przeciwieństwo satyny bawełnianej, jest to też pościel bawełniana a tkaninę otrzymuje się poprzez "drapanie" materiału a później jego strzyżenie. Pościele flanelowe są często wybierane jako te na zimę. Często też na zimę są wybierane piżamy z flaneli. Zdecydowanie najgrubszy materiał, cięższy ale bardzo miły w dotyku natomiast zupełnie NIE jedwabisty jak to ma miejsce pzy satynie bawełnianej. 

- skład polycotton -  inna nazwa to poliester chociaż też czytałam nazwy typu poli bawełna :)
Są to włókna syntetyczne, bardzo trwałe, materiał lekko połyskuje i jest odporny na plamy ale to dlatego ponieważ nie chłonie wody co jest też jego największą wadą. Włókna są odporne na gniecenie ale co z tego skoro tkanina ma problem z oddychaniem i nie wchłania potu. Jeśli ktoś miał kiedyś skarpetki ze 100% polestru przez cały dzień to wie o czym piszemy.... nie sprzedajemy takich pościeli

- skład kora -  pościel której powierzchnia jest zmarszczona w taki sposób, że lekko przypomina korę drzewa - stąd i nazwa. Pościel z takiej tkaniny jest łatwa u utrzymaniu ponieważ nie wymaga prasowania - faktura ma być pomarszczona. Bardzo popularna jeszcze kilka lat temu ale moda po mału znowu wraca ponieważ wzory już nie są takie nudne, sami w ofercie posiadamy duży wybór pościeli z kory w kwiaty, zwierzęta i inne nowe wzory które szybko się nie znudzą.

- skład satyna - Jest rodzajem atłasu, posiada dwie różne strony, tzw. matową i połyskującą. Oryginalna satyna jest błyszcząca, odbija światło, taka pościel jest bardzo elastyczna, raczej śliska. Włókna w porównaniu z satyną bawełnianą są cieńsze, pościel przez to jest lekka w dotyku. Dużym minusem jak i plusem jest delikatność tkaniny - nie polecamy jeśli ktoś ma zwierzęta z ostrymi pazurkami, bardzo łatwo zaciągnąć taką pościel.

CZYLI JAKĄ POŚCIEL KUPIĆ ABY BYĆ ZADOWOLONYM ?!

- Kilkanaście lat temu odpowiedź by była jedna na lato zwykła bawełna lub satyna a zimą flanela - czasy się zmieniły na lepsze - teraz jest na rynku taki wybór i takie składy tkanin, że tak naprawdę najważniejsze po wybraniu tkaniny odpowiedniej dla siebie staje się pytanie o grubości włókna i splotu. Może ktoś sprzedawać pościel ze 100% bawełny cienką jak papier albo pościel z mikrowłókna z taką gramaturą, że ciężko odróżnić od flaneli. Jednak bardzo ważne jest też aby zwracać uwagę na cenę

PAMIĘTAJ pościel za 39zł a za 69zł z tego samego materiału może różnić się tak bardzo gęstością splotu, że można pomyśleć że to zupełnie inny materiał. Dlatego zostaje też bardzo ważne pytanie:

GDZIE KUPIĆ POŚCIEL  ABY BYĆ ZADOWOLONYM ?!

Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzeda towaru poniżej kosztów wytworzenia jeśli szukasz w internecie gdzie kupić pościel oraz jaką kupić pościel to oznacza, że chcesz podjąć jak najbardziej świadomy wybór.

Część sklepów w tym oczywiście nasz posiada infolinię, PAMIĘTAJ tylko świadome, pewne zakupy TYM BARDZIEJ PRZEZ internet, kiedy to nie można dotknąć produktu jednak najlepiej składać TELEFONICZNIE, często zamówienie telefoniczne jest nawet szybsze niż wszyskie wypisywania przy rejestracji a kiedy mamy już wybrany towar to wystarczy zadzwonić i wypytać o szczegóły.
ZAWSZE z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, infolinię mamy od lat, osoby które odbierają telefony też pracują z nami od lat oznacza to, podpowiemy abyś dokonała idealnego wyboru produktów. 

ZADZWOŃ DO NAS - ODPOWIEMY NA KAŻDE PYTANIE, PODPOWIEMY, POKAŻEMY ODKŁADNIEJ - OD TEGO JESTEŚMY :)

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku