Jak często zmieniać pościel
   03/10/2021 09:13:18    0 Comments
Jak często zmieniać pościel

Jak często powinno się zmieniać pościel

Może być przedmiotem dyskusji to jak często powinno się zmieniać pościel. Mówi się, że ludzie zmieniają poszwy raz w tygodniu lub raz w miesiącu. większość jest zdania, że należy to robić przynajmniej raz na dwa tygodnie. Tak naprawdę to jak często to robimy zależy wyłącznie od preferencji każdego z nas. Jeśli lubisz świeżą, pachnącą pościel, zmiana raz w tygodniu będzie dla ciebie zdecydowanie wystarczająca. Jeśli jednak nie jesteś aż tak wymagający i nie zależy ci aby twoja pościel była pachnąca przez cały czas jej użytkowania, wymiana raz w miesiącu będzie wystarczająca. pamiętaj jednak, że im dłużej pozostaje ona na łóżku staje się coraz bardziej podatna na roztocza.
Przed podjęciem decyzji, jak często chcesz zmieniać pościel należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Pierwsza to analiza jak mocno ty i twój partner pocicie się w nocy. Druga to czy któreś z was ma alergię. Trzecią rzeczą jest to, jak czesto używacie danego kompletu.
Jeśli oboje z partnerem pocicie się w nocy, np. podczas pory letniej, należy wymieniać pościel częściej. Raz lub dwa razy w tygodniu aby uniknąć pleśni i wilgoci. Dzieci którym zdarza się nocne moczenie powinny mieć zmienioną pościel od razu. Ponadto, gdyż wypranie i wysuszenie pościeli może zająć trochę czasu, powinniście mieć kilka zestawów poszew na wypadek.
Jeśli któreś z domowników ma alergię będziesz również zmuszona wymieniać zestawy częściej gdyż na pościeli pozostaje po nocy martwy naskórek, resztki jedzenia i kurz. Jeśli twoja pościel nie jest używana każdej nocy jak np w sypialni dla gości można wymieniać ją nie tak często jak w reszcie domu.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku