Jak prać i dbać o pościele dla dzieci
   03/10/2021 09:06:46    0 Comments
Jak prać i dbać o pościele dla dzieci

Noworodki są bardzo podatne na różne choroby, czy bakterie. Ważne jest zatem, by miejsce ich spania, gdzie spędzają ponad połowę swojego nowego życia było czyste, zadbane i w miarę jak najbardziej sterylne i bez bakterii. Dzięki temu dziecko bez obaw będzie przesypiało coraz dłuższe okresy czasu, a rodzice nie będą musieli martwić się, że maleństwo zachoruje na jakąś chorobę spowodowaną bakteriami z brudnych pościeli.

Zatem podstawową zasadą dbania o pościele noworodka jest bardzo częsta ich zmiana, co najmniej raz w tygodniu, lub częściej. Pościele należy prać minimalnie w 60 stopniach Celsjusza, by pozbyć się bakterii i roztoczy, które mają ogromnie negatywny wpływ na alergie u noworodków. Z powodu częstego prania niemowlęcej pościeli warto więc zainwestować w pościel najlepszej jakości, by nie zniszczyła się podczas prania. Najlepsza będzie też pościel bawełniana, bo można ją prać bez obawy w wysokich temperaturach, jeśli to oczywiście materiał wysokiej jakości.

Pościele dla noworodków warto prać w specjalnych proszkach i płynach, które są przeznaczone do pielęgnacji ubrań i innego prania małych dzieci. Są ono dużo łagodniejsze niż zwykłe proszki do prania i z pewnością nie posiadają żadnych alergenów, przez co nie trzeba się będzie martwić o wysypkę u maleństwa.

Po każdym praniu pościeli niemowlęcej należy ją porządnie wyprasować, by do końca pozbyć się bakterii – niektóre z nich giną tylko i wyłącznie w naprawdę wysokiej temperaturze.

O pościel niemowlaka dbać należy szczególnie, czasem jest to czasochłonne i trudne, jednak warto się poświęcić, bo zdrowie dziecka jest najważniejsze.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku