Jak przygotować łóżko i pościel na zimę
   03/15/2021 13:00:18    0 Comments
Jak przygotować łóżko i pościel na zimę

Jak przygotować łóżko i pościel na zimę

Początek jesieni oznacza rozpoczęcie przygotowań do chłodniejszej pogody. Odkładamy letnie ubrania a cieplejsze są przygotowywane i czyszczone. Wiele osób korzysta również z okazji, aby przygotować swoją pościel na sezon. Przygotowanie łóżka moze wydawać się skomplikowane i robić wrażenie całego rytuału, jednak jest prostsze gdy odpowiednio to rozplanujemy. Od czego więc zacząć?

- Rozbieramy łóżko. Usuń wszystkie kołdry, koce i pościel. Usuń poszewki z poduszek. Wreszcie usuń podkładkę na materac i sam materac.
Odpyl i umyj. Po przygotowaniu łóżka do czyszczenia, dokładnie umyj je wilgotną szmatką zaglądając w każdy zakamarek. Następnie przesuń łóżko i wytrzyj jego spód i podłogę pod nim.

- Przesuń łóżko z powrotem do pierwotnej pozycji. Teraz należy zająć się materacem. Powinien zostać dokładnie odkurzony, przerzucając i obracając go na każdą srtronę. Materace powinny być odświeżane co dwa lub trzy miesiące, aby zapewnić czystość i równomierne zużycie.

- Zwiększ swój komfort. Wymień zużyte materace lub dokup piankowe nakładki, dzięki czemu zwiększy to Twój komfort wypoczynku podczas zimowych wieczorów.Poduszki z pianki dobrze zatrzymują ciepło, pozwalając zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie przez cały sezon. Również podgrzewane poduszki lub materace zapewnią luksusowe ciepło.

- Dodatkowe lub grubsze warstwy. Przygotuj swoje łóżko na chłodniejszą pogodę poprzez wyposażenie go w cieplejsze kołdry, koce i pościel. Rozważ zakup nowych pościeli w głębokich kolorach które odzwierciedlają aktualny sezon.

- Dodaj ciepło. Dołącz lekką narzutę na pierzynę lub umieść ją pod poszwą z kołdrą. Możesz też zwinąć ją u stóp łóżka na wypadek zimnych nocy. Pamiętac że ciepło w sypialnie to nie tylko temperatura ale również jej klimat. Pościele 3D z pięknymi wzorami nadają jej atmosferę nie do odzwierciedlenia. Pieknie ubrane i zaścielone łóżko wręcz zaprasza nas do wypoczynku i celebracji zimowych wieczorów.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku