Jaka pościel jest najlepsza i jaką wybrać
   03/15/2021 13:06:23    0 Comments
Jaka pościel jest najlepsza i jaką wybrać

JAKA POŚCIEL JEST NAJLEPSZA - oto wybór po tkaninach:


- 100% mikrowłókno - specjalnie piszemy o tych tkaninach na początku, są one tanie pościel ze 100% mikrowłókna można już kupić za 20zł. Są to pościele po prostu tak do jakości jak i do ceny. Często można kupić ściereczki z mikrofibry - bo to jest również inna nazwa mikrowłókna. Jak można przeczytać na wikipedii jest to tkanina o bardzo niskiej gęstości szkoda tylko, że nie dopisali że przez tą właśnie cechę często jest to pościel do pierwszego prania. Natomiast można też nabyć pościel z mikrowłókna droższą o dużej gramaturze będzie ona milsza w dotyku niż bawełna i delikatniejsza, Wzory sa na nich piękne a taka pościel będzie połączeniem niższej ceny niz bawełniana do jakości i takie też polecamy osobom które wolą częściej (co kilka lat) kupowac nowe wzory pościeli

- Bawełna 100% . Jest najbardziej popularnym materiałem do wyrobu pościeli. Można ją stosować przy wszelkich rodzajach wzorów czy faktur. Jest łatwo barwiona, łatwa w pielęgnacji, twardsza niż mikrowłókno i jest materiałem oddychającym. Jeśli kupujemy pościel dla dzieci POWINNY być ze 100% bawełny szczególnie dla noworodków. Polecamy pościele ze 100% bawełny bo są po prostu pewnym wybórem ale za to najdroższym

- Mieszanki jak polycotton. Bawełna-poliester jest połączeniem włókien naturalnych i syntetycznych. Ta mieszanka trwałych poliestrów z miękkimi i oddychającymi włóknami bawełnianymi jest idealnym pomysłem do łatwego utrzymania w czystości dla tych którzy mają mniej w portfelu natomiast należy pamiętać, że poliester nie jest tkaniną dobrze przepuszczającą powietrze i lepiej żeby pościele nie miały tego materiału w stosunku większym niż 75% bawełna 25% poliester.
Znamy również mieszankę satyny z bawełną. Po takim połączeniu otrzymamy pościel miększą niż z typowej satyny a materiał lekko połyskuje.

- Jedwab. Jedwab jest luksusowy, miękki i nadaje się do częstego prania.Jedwab farbowany jest naturalnymi barwnikami i najpiękniejszych kolorach i jest to elegancki wybór to twojej sypialni.

- Satyna. Jest rodzajem atłasu, posiada dwie różne strony, tzw. matową i połyskującą. Oryginalna satyna jest błyszcząca, odbija światło, elastyczna, śliska.

- Flanelowa. Tkanina bawełniana lub wełniana, dobrze trzymająca ciepło, miękka i lekka. Splot jest wytrzymały na uszkodzenia. Dobrze sprawdza się w chłodne zimowe wieczory. Jest polecana dla osób starszych.

- Pościel z kory. To również pościel bawełniana lecz jej powierzchnia jest zmarszczona w swoisty sposób przypominając korę drzewa. Jest łatwa u utrzymaniu gdyż nie wymaga prasowania. Bardzo popularna jeszcze kilka lat temu ale moda po mału znowu wraca.

CZYLI JAKĄ POŚCIEL WYBRAĆ DLA SIEBIE ABY BYĆ ZADOWOLONYM :

- jeszcze kilka lat temu odpowiedź by była jedna - najlepiej wybrać bawełnianą - ale teraz jest na rynku taki wybór i takie składy jak np: pościel bawełny 75% + polycotton 25% albo inne mieszanki, że tak naprawdę najważniejsze staje się nie jaką kupić po materiale ale po GRUBOŚCI włókna i splotu. Może ktos sprzedawać posciel ze 100% bawełny cienką jak papier albo pościel z mikrowłókna z taką gramaturą, że ciężko odróżnić od flaneli.   

Część sklepów w tym oczywiście nasz posiada infolinię, PAMIĘTAJ tylko świadome pewne zakupy TYM BARDZIEJ PRZEZ internet kiedy to nie można dotknąć produktu jednak najlepiej składać TELEFONICZNIE,  często zamówienie telefoniczne jest nawet szybsze niż wszyskie wypisywania przy rejestracji a kiedy mamy już wybrany towar to wystarczy zadzwonić i wypytać o szczegóły. 

ZADZWOŃ DO NAS - ODPOWIEMY NA KAŻDE PYTANIE, PODPOWIEMY, POKAŻEMY ODKŁADNIEJ - OD TEGO JESTEŚMY :)

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku