Mikrowłókno
   03/15/2021 13:03:23    0 Comments
Mikrowłókno

Czym się różni pościel z mikrowłókna od innych tkanin

Często można znalezć w sklepach, na targach jak i w internecie bardzo tanią pościel która wygląda super, ma piękne kolory a jej skład to 100% mikrowłókno ale czym się różni np od 100% bawełny??

Po pierwsze: pościel z mikrowłókna zwana też mikrofazą lub mikrofibrą to sztuczna pościel, chyba w żadnym sklepie nie znajdziesz pościeli z mikrowłókna dla noworodków tylko ze 100% bawełny a to już o czymś świadczy.

Po drugie: jak sama nazwa wskazuje mikrowłókno jest to włókno o bardzo niskiej gęstości. Do tej pory najczęściej było używane do produkcji filtrów przemysłowych a w naszym kraju dużo ludzi z mikrowłóknem zetknęło się przy myciu bo z mikrowłókna często są robione jedno czy kilku razowe ściereczki do mycia które potem się mechacą właśnie dlatego bo włókna pękają ale do mycia są bardzo dobre.


Czy warto kupić pościel z mikrowłókna?

Cena pościeli z mikrowłókna wynosi od 20zł do 90 zł w zależności od wzorów na niej jak i wielkości rozmiaru samego kompletu a także czy jest z prześcieradłem, czy ma dwie czy cztery poszewki na poduszki itp. Konsumenci często patrzą właśnie na wzór a nie na to z czego jest uszyta dana poszwa na kołdrę a dodatkowo sprzedawcy pięknie potrafią się rozpisywać o zaletach tej tkaniny natomiast

mikrowłókno jest 30 razy cieńsze od bawełny i to jest fakt.

Znam jeden przypadek kiedy pościel z mikrowłókna rozpadła się już po pierwszym praniu dlatego my nie ryzykujemy ile dana pościel wytrzyma i w naszym sklepie, sprzedajemy pościel z mikrowłókna tylko sprawdzoną i najlepszej jakości a dodatkowo grubą i miękką w dotyku.

DODATKOWO mamy też w sprzedaży piękne koce właśnie z mikrowłokna które są bardzo miłe oraz puszyste i chyba nie ma na rynku kocy z bawełny które by były z tego materiału cięższe, mogły by się zsuwać jak prześcieradło i nie będą tak miłe jak właśnie koc z mikrofibry/mikrowłókna

UWAGA artykuł był pisany w 2014 roku gdzie na rynku przeważały pościele z mikrowłókna niskiej jakości i takiej NIE SPRZEDAWALIŚMY, od tamtej pory zostały wyprodukowane pościele z mikrowłókna które są naprawdę świetne gatunkowo, oczywiście przedział cenowy jest bardzo duży i oczywistym powinno być, że im cena niższa tym i jej jakość też. Nikt chyba nie liczy, że pościel za 30zł będzie takiej samej jakości niż taka za 70zł z tego samego materiału natomiast w sprzedaży mamy bardzo miłe w dotyku, miękkie a grube pościele z mikrowłókna które są sprawdzone, nie farbują i są bardzo ładne kolorystycznie.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku