Pościel niebieska do czego pasuje
   03/15/2021 13:35:13    0 Comments
Pościel niebieska do czego pasuje

Sypialnia to miejsce w którym spędzimy połowę swojego życia.
To czy wstajemy wypoczęci często wpływa na cały dzień. Ale czy wiemy od czego zależy dobry sen?

Oczywiście podstawa to wygodny materac i łóżko ale równie istotny jest komfort psychiczny. Nie będziemy w stanie spokojnie zasnąć w pomieszczeniu które nas przytłacza, nie podoba nam się wizualnie, zaprząta nasze myśli. Urządź sypialnie a stylu, który odpowiada Ci najbardziej i pasuje do Ciebie.
Może w stylu nowoczesnym, romantycznym lub minimalistycznym?
Czasem jednak nasze wymagania i upodobania nie idą w parze z możliwościami. Nasze finanse nie zawsze są w stanie podołać wyobrażeniom. Dobrym pomysłem, w sytuacji gdy nasze możliwości nie pozwalają nam na spełnienie naszych marzeń w całości jest skupienie uwagi na drobniejszych elementach wystroju. Są one równie istotne w oddaniu konkretnego nastroju pomieszczenia co duże elementy takie jak kolor ścian czy meble.

Niesamowity efekt można osiągnąć poprzez wymianę pościeli i dodatków. Istotnym jest aby te dwa elementy pasowały do siebie, wtedy zdominują kolorystycznie pomieszczenie nadając mu konkretny charakter.

Pościel niebieska

Jednym z częściej wybieranych kolorów pościeli jest niebieski.
Kojarzy nam się on z duchowością, harmonią i spokojem a co za tym idzie wypoczynkiem. Jest kolorem wody, morza i nieba.
Leżąc w niebieskiej pościeli przychodzą nam na myśl wspomnienia z wakacji, beztroskie chwile, wpatrywanie się w niebo lub odpoczynek na plaży. Dlatego pościel niebieska jest odpowiednia do sypialni, ma na nas uspokajający wpływ i pozytywne działanie.
Kolor mówi też sporo o właścicielu owej sypialni.

Osoby wybierające kolor niebieski są osobami twórczymi, pomysłowymi i spostrzegawczymi. Kochają sztukę, muzykę są inteligentne.
Niebieski jest kolorem pełnym symboliki, posiada wiele znaczeń i jest zazwyczaj dobrze kojarzony. Jest postrzegany jako symbol tradycji i jest chętnie wykorzystywany w wystroju wnętrz.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku