Prasowanie pościeli
   03/09/2021 11:13:30    0 Comments
Prasowanie pościeli

Jak najlepiej i najłatwiej prasować pościel

Pościele są duże i nieporęczne, co utrudnia czyszczenie ich i prasowanie. Oczywiście można bawić się z prasowaniem całej pościeli kawałek po kawałku, jest to jednak bardzo czasochłonne zajęcie i do tego męczące. Warty poszukać alternatywnego sposobu, który pozwoli nam na zaoszczędzenie trochę czasu i sił.
Jednym z tych sposobów jest prasowanie złożonej pościeli.
Po uprzednim upraniu i wysuszeniu, ostrożnie składamy pościel na pół i ikładamy na desce do prasowania. Upewniamy sie, że obie połowy poszwy są dobrze wygładzone i wolne od zagnieceń. Delikatnie prasujemy na małej temperaturze.
Gdy powstanie jakiekolwiek zagniecenie, nie prasujemy go. Jeszcze ciepłą od żelazka pościel należy delikatnie rozłóżyć np na kanapie aby ostygła.
Innym sposobem, który pozwala nam na nie używanie żelazka, jest rozwieszanie jeszcze wilgotnej pościeli. Suszenie możemy rozpocząć od suszenia w suszarce. Nie należy jednak pozostawiać w niej pościeli na więcej niż 10 do 15 minut.
Peściel po wyjęciu powinna być jeszcze wilgotna. Dokładnie strzepujemy, rozciągamy aby rozprostować widoczne zagniecenia, wyrównujemy resztę zmarszczek na stole lub łóżku, i wieszamy do wyschnięcia np w zaparowanej łązience, co dodatkowo wzmaga efekt prasowania.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku