Satyna bawełniana czy bawełna satynowa różnice
   05/31/2022 11:32:29    0 Comments
Satyna bawełniana czy bawełna satynowa różnice

Bawełna satynowa vs satyna bawełniana

Bawełna o ile 100% to materiał często wybierany na pościele a dla dzieci dla nas to jedyny dobry wybór. Dobrze się pod nim śpi, jest przewiewna i przepuszcza powietrze. Z kolei satyna to niby symbol elegancji bo jest inna w dotyku, bardzo śliska i lekka. W dodatku latem daje bardzo duże uczucie chłodu. Jednak i jedno i drugie powleczenie oprócz plusów posiada także minusy. Bawełna jest bardzo pospolita a w dodatku jeśli jest zbyt gruba plus gruba pościel to latem jest pod nią gorąco. Z kolei satyna średnio nadaje się na zimne miesiące, a gdy człowiek się spoci, to przykleja się do ciała tworząc uczucie ogromnego dyskomfortu.

Jednak powstało coś co łączy plusy obydwóch materiałów, a całkowicie niweluje minusy!

To bawełniana ze splotem satynowym zwana u nas jako satyna bawełniana lub bawełna satynowa i często osoby które za bardzo się nie znają tak nazywają taką pościel a bardzo łatwo je odróżnić, wystarczy się przyjrzeć jak splot jest szyty czy w "kratę" czy w "romb".

W naszym sklepie posiadamy również w sprzedaży pościel 100% bawełnianą ze splotem satynowym. Idealne połączenie dla kogoś kto kocha szyk i elegancję satyny, a przy okazji funkcje bawełny. 100% bawełniana satynowa spełnia te wymagania.

Jest ona lekka i przewiewna jak bawełna, nie klei się do ciała. Nie jest również tak bardzo śliska jak satyna. Z kolei jest piękna i lśniąca, co wspaniale wygląda na łóżku. Do tego jest także miła i bardzo delikatna w dotyku i z pewnością podczas spania będzie przyjemnie otulała ciało swojego właściciela.

Dlatego jeśli nie wiesz na jaką pościel się zdecydować, lubisz zarówno bawełnę i satynę, ale irytują cię minusy tych materiałów to bawełna satynowa jest idealnym rozwiązaniem!

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku