Usuwanie zagnieceń z pościeli
   03/15/2021 13:13:41    0 Comments
Usuwanie zagnieceń z pościeli

Usuwanie zagnieceń z pościeli

Jak można sobie wyobrazić, wyjęta z suszarki lub szafy pościel jest bardzo pognieciona, zwłaszcza jeśli nie została ona użyta bezpośrednio po wysuszeniu. Istnieje kilka metod na pozbycie się tych zagnieceń, choć może trzeba wypróbować kilka w celu znalezienia jednej, odpowiedniej dla siebie.
Nawet pościel leżącą w szafie należy wstrząsnąć kilka razy w miesiącu, co zapobiega tworzeniu się tych zagnieceń.

Pierwszym popularnym sposobem, jest powieszenie pościli w wilgotnym, zaparowanym pomieszczeniu. Dobrym sposobem jest włączenie bardzo gorącego prysznica na kilka minut, a następnie pozostawienie wiszącej pościeli w pomieszczeniu. Taką pościelą należy wstrząsnąć co pięć minut. Tym sposobem można wyeliminować wszystkie zmarszczki bardzo szybko. Jednak nie wszystkie rodzaje tkanin reagują na tę metodę. parowe żelazko do odzieży będzie również działać podobnie choć pierwsza metoda jest znacznie szybsza zwłaszcza w przypadku poszewki na kołdrę.

Jeśli ta metoda Ci nie odpowiada, możesz być zmuszony prasować pościel, co zajmuje trochę czasu. Wiele osób składa pościel na połowę,co również może skrócić czas tej czynności o połowę. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i dokładnym, gdyż łatwo o powstanie zagnieceń spowodowanych gorącym żelazkiem.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku