W jakiej temperaturze prać pościel
   03/10/2021 09:05:22    0 Comments
W jakiej temperaturze prać pościel

Jak prać pościel

Pościel jest dobrą i tanią alternatywą do zmiany lub udoskonalenia wyglądu Twojej sypialni. Ważnym czynnikiem jest dość częsta zmiana poszewek, utrzymanie ich w czystości i dobrej kondycji. Nowoczesne pościele mogą być używane do zakrycia Twojej obecnej multikolorowej lub o niemodnych wzorach kołdry. Aby mieć pewność, że Twoja nowiutka pościel bedzie cieszyła sie długim i szczęśliwym życiem, dbaj o nią odpowiednio.

Jak prać pościel pkt 1.
aby wiedzieć w jakiej temperaturze prać swoją pościel dokładnie czytaj metki lub informacje na opakowaniu pościeli. Jeżeli pościel ma wskazania do prania na sucho, zawieź ją do pralni! Pranie takiej pościeli może spowodować jej skurczenie się, i może juz nie pasować do Twojej kołdry.

Jak prać pościel pkt 2.
Gdy kołdrę można prać, zajmij się najpierw ewentualnymi plamami. Spryskaj plamę odplamiaczem i pozostaw na pięć do dziesięciu minut. Pozwoli to wchłonąć się odplamiaczowi wgłąb tkaniny. Pozostaw przez większy okres czasu jeżeli tkanina ma silne zabrudzenia jednak nie doprowadzaj do jego wyschnięcia.

Jak prać pościel pkt 3.
Przystąp do prania. Umieść pościel wewnątrz pralki. Pamiętaj aby równomiernie rozprowadzić jej ciężar w bębnie. Duże obciążenie z jednej ze stron może spowodować niedokładniść podczas wirowania. Wlej detergent do prania. Ustaw urządzenie w cyklu ciepłej wody.

Jak prać pościel pkt 4.
Po zakonczeniu prania upewnij się czy plamy zniknęły. Jeśli są nadal obecne, powtórz kroki 2 i 3. Gdy plamy są wpełni usunięte umieść poszwę w suszarce lub rozwieś do wyschnięcia.W suszarce ustaw najniższy stopień ciepła, może to wymagać kilku cykli suszenia, ale chroni kolory.

Comments

Log in or register to post comments

Śledź nas na Facebooku